Grafika

Wiadomości z sieci

Szef NATO: użycie siły przez Rosję przeciwko Ukrainie będzie miało konsekwencje
Władze Ukrainy informowały o koncentracji ok. 90 tys. rosyjskich żołnierzy w pobliżu granicy obu państw. Według danych..
Tragedia na torach w Warszawie. Są ofiary śmiertelne
Na warszawskiej Woli pociąg uderzył w dwie osoby. Nie przeżyły zderzenia w maszyną. Do zdarzenia doszło na wysokości ul...
Śmiertelnie potrącił pracownika kierującego ruchem. Wpadł po 72 godzinach
72 godziny - tyle potrzebowali policjanci z Wrocławia i Polkowic, by ustalić dane osobowe, namierzyć i zatrzymać..

Dbaj o środowisko, sortuj swoje odpady

Sortowanie odpadów jest coraz bardziej popularne w naszym kraju. Nie chodzi już wyłącznie o optymalizację cen ale i ochronę środowiska. Większość nieposortowanych odpadów wciąż trafia bowiem na wysypiska odpadów, których w Polsce mamy ponad 1000. Szacuje się że na jedną osobę przypada 300 do 500 kg odpadów rocznie co daje w sumie w skali kraju ponad 10 mln ton. To naprawdę spora liczba zaś góra odpadów z roku na rok coraz bardziej rośnie. Co z tego wynika, powierzchnie wykorzystywane na wysypiska także się zwiększają.
Tymczasem sortowanie odpadów znacząco obniża ilość odpadów trafiających na wysypiska. Kosze do segregacji odpadów są ogólnodostępne więc wystarczy trochę dobrych chęci by osiągnąć cel. Dzięki sortowaniu odpadów część z nich może być ponownie wykorzystana lub przetworzona. Z posortowanych odpadów możemy odzyskać wartościowe surowce lub też wyprodukować z nich nowe rzeczy. To z kolei pomaga oszczędzać energię, pracę innych ludzi a także surowce naturalne.

W naszych gospodarstwach i na ulicach naszych miast praktycznie na każdym kroku można zobaczyć kolorowy kosz na śmieci, przeznaczony na śmieci do recyklingu. Każdy kolor oznacza oddzielny rodzaj śmieci: biały pojemnik przeznaczony jest na szkło bezbarwne, pojemnik przeznaczony jest na szkło kolorowe, niebieski pojemnik przeznaczony jest na papier, żółty pojemnik przeznaczony jest na obiekty plastikowe i z tworzywa sztuczne, czerwony pojemnik przeznaczony jest na obiekty metalowe, brązowy pojemnik przeznaczony jest na śmieci biodegradowalne.
Nie wszystkie odpady można wrzucić do standardowego pojemnika albo do kolorowych kontenerów. Wśród wielu z nich, znajdują się też takie, które mogą być zagrożeniem dla środowiska i zdrowia człowieka. Niebezpiecznych śmieci nie powinniśmy wyrzucać do standardowych koszy na odpady tylko oddawać je do specjalnych punktów odbioru.

Dzięki sortowaniu odpadów każdy z nas może przyczynić się do dbałości o środowisko, w którym żyjemy. Wcale nie musimy wytwarzać tak dużej ilości odpadów oraz śmieci. Mniejsza ilość śmieci oznacza mniej wysypisk, zdrowsze środowisko, większa ilość nieskażonych łąk, lasów oraz jezior.

Tagi: kosze na śmieci, kosze uliczne, segregacja odpadów, sortowanie śmieci, kosze na odpadki

Artykuły w kategorii: Dla biura i domu

Czy i jak porcelana wpływa na smak potraw


Chyba w każdym lokalu mieszkalnym kuchnia jest pomieszczeniem, w którym przygotowujemy posiłki a niekiedy przy dużym stole spożywamy je z całą rodziną..

Rolety rzymskie


Rolety rzymskie zrobione z dowolnej tkaniny bądź kombinacji tkanin, rolety rzymskie dobrze komponują się z innymi elementami dekoracji okiennych, w..

Dobry i niedrogi sprzęt AGD


Być może uda nam się zachęcić Was do odwiedzenia strony Alda S.A., jednego z najbardziej popularnych na terenie Polski producentów AGD. Wśród..

Kuchnia i jadalnia w Twoim domu


Urządzasz swój dom, koniecznie zajrzyj na stronę www.mikfirma.pl, na której znajdziesz mnóstwo ciekawych pomysłów i artykułów dedykowanych dla Twojego..

Dekoracje okienne


Jeśli chcesz aby Twoje okna albo biurze wyglądały wyjątkowo i nadążały za najnowszymi trendami mody albo też zyskały odrobinę fantazji i dobrego..

Lampy i oświetlenie


Kupując lampy lub oświetlenie do mieszkania, domu albo biura większość z nas wciąż jeszcze przyzwyczajana jest do standardowych zakupów, kiedy to..

Sprawdź także:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem